Na druhý pohled

Projektové soustředění 2 - intenzivní příprava haPPPeningu

Autor: Monika

O víkendu jsme se my, jádro projektu, konečně v plném počtu sešly v Brně, abychom doladily poslední detaily haPPPeningu a připravily se na další plánované akce – výstavu a konferenci. Musím nás a hlavně holky, které pracovaly o den víc, pochválit, protože jsme odvedly pořádný kus práce a konečně, po dlouhé době fungování projektu, se dobíráme k výstupům, ze kterých máme nesmírnou radost.

První skvělá zpráva je, že publikace je definitivně vytištěna a údajně vypadá skvěle. V sobotu jí pokřtíme tématicky květákovou polévkou (nebo šampusem) a nabídneme k prodeji. Počet výtisků je omezený, nicméně v případě zájmu se nebráníme dotisku a také by kniha měla být dostupná ve formě e-knihy, což je stále v jednání.

V pátek jsme se nad zázvorovým čajem sešly s paní doktorkou Terezou Nagy, která bude hostem a zástupcem (nejen) odborné veřejnosti na happeningu, abychom si ujasnily, co od sebe vzájemně očekáváme. Paní Nagyová je velmi výjimečná terapeutka, jež zná problematiku ppp široce z obou břehů, a diskuze s ní pro nás byla tak trochu, jak řekla Jana, jako mluvit s jednorožcem (v tom nejlepším slova smyslu). V průběhu záživného 4 hodinového rozhovoru jsme se shodly na tom, že nebudeme hosty happeningu nudit odbornou přednáškou, nýbrž že předvedeme podobný rozhovor živě, což také umožní zapojení všech zájemců z publika.   
Na pozvání na happening odpověděla i další psycholožka, zástupkyně Anabell Brno. Doufáme tedy, že bude možná diskuze se dvěma odborníky, který by umožnila jedinečnou možnost srovnání odlišných pohledů, názorů a terapeutických technik v léčbě poruch příjmu potravy. Nemáme ovšem v úmyslu rozpoutání battlu ani pro nás laiky nesrozumitelné odborné diskuze.

Též jsme dotáhly a vytiskly finální podobu letáčku/pozvánky na haPPPening, který nyní vidíte v záhlaví webu a který budeme fyzicky i virtuálně šířit. Zajímá-li vás projekt a máte-li možnost někde sdílet, budeme jen rády.

V neděli jsme posnídali v kavárně U Tří Ocásků, kde bude happening příští týden probíhat, abychom si ujasnily prostorové uspořádání a ujistily se, že místí káva stojí za to.

Dalším důležitým tématem byla fotovýstava. Původním plánem bylo spojit happening s fotovýstavou, ale nakonec jsme se rozhodly pro jiné řešení. Fotografie se nám z tématických důvodů hodí spíše do prostředí nemocnic a léčeben. Umístit fotovýstavu v kavárně, kde bude probíhat happening, by bylo pro návštěvníky kavárny možná zajímavé, ale vzhledem k našim záměrům neefektivní. Avšak během happeningu budou některé z fotek k vidění.
ontaktovaly jsme Fakultní nemocnici Brno a osobně se setkaly s nesmírně vstřícnou paní tiskovou mluvčí, díky jejíž ochotě a spolupráci můžeme umístit výstavu ve foyer nemocnice počínaje dnem 15. října. Ten den ve 14 hodin proběhne zahajovací vernisáž. Konkrétní průběh je zatím v řešení, můžete se ale těšit opět na výstup náš, výstup odborníka/odborníků, hudební doprovod a nejdůležitěší část: občerstvení. Abychom výstavu trochu oživily dotiskly jsme během víkendu textový doprovod, který je tvořen autentickými výtažky z našich osobních zápisků a deníků.

Posledním bodem je mezioborová konference pořádaná sdružením Stop PPP, kam jsme byly pozvány. Účast na konferenci je pro nás vzrušující výzvou. Dosud jsme byly zvyklé debatovat o našich trablích nad hrnkem kávy (a i to je hodně velký posun od dob, kdy nejenom mě jakákoliv zmínka o PPP nešla přes jazyk), a nyní budeme přednášet před sálem plným odborníků. Chystáme se představit náš projekt a jeho záměry a také nastínit fungování internetové komunity dívek s ppp. Mimo to se těšíme na obohacující přednášky ostatních.

Ze všeho nejvíc se ale těšíme na vás a doufáme na viděnou v sobotu!

Přidat komentář
|
Zobrazit komentáře
| Nahoru ▲

Žádné komentáře tu ještě nejsou, buď první!

Skrýt komentáře