Na druhý pohled

Aktuální cíl: nehubnout a nezešílet z toho

Autor: Jana

V poslední době (asi od Vánoc) jsem se zařekla, že nebudu cíleně hubnout.

Nechci přibírat. Vlastně chci hubnout. Nebo aspoň zaseknout svojí váhu na týhle nízký hranici, kdy moje BMI koketuje s podváhovou škatulkou.

Ale i nechci hubnout.

Celý článek

Ze šuplíku Em: O převrácený hierarchii, která provází mou PPP 2.část

Autor: Jana

...V tom je vlastně jeden z paradoxních přínosů xleté PPP, jedna ze znouzectností vykristalizovaných z nemoci během těch let (o tomhle chci taky jednou napsat celý článek) – jsem ve veliké výhodě oproti „běžným smrtelníkům“ (uvozovky, už se nechci nadále vyčleňovat a chci být taky běžný smrtelník, velmi důležitý moment). Nic se mě nemůže přímo dotknout, nemůžu být vztahovačná, mám k sobě odstup. Posílím-li své sebevědomí, na čemž pracuju, může tohle být moje veliká zbraň na cestě životem. Jsem schopná udělat si ze sebe prdel. Musím být. Jinak nemožno ty sračky, v kterých jsem hlavním aktérem, přežít.

„Uvědomujete si, co je spouštěč?“ a „Jak v takových situacích reagujete?“ jsou nejčastější otázky, který obdržím, když o tom s někým mluvím. Spouštěč je nejistota kolem jídla – to je povrchová vrstva, poměrně snadno vysledovatelná. Proniknout, co je za ní, tedy PROČ ona nejistota, je mnohem těžší.

Celý článek

Půst s PPP, aneb co jsem si (ne)povolila

Autor: Kristýna

Minulý týden byla popeleční středa. Významný den v liturgickém kalendáři, kterým začíná čtyřicetidenní  čekací doba na vzkříšení Ježíše, jak je to psáno v Bibli. Těchto čtyřicet dní se označuje jako doba postní, nemělo by se jíst maso, sladit a prostě celkově se ztišit a věnovat se jiným věcem, než tělesným požitkům.

(nečekejte katolické výlevy prosím...:-) )

Celý článek

Moje každodennost (by Em)

Autor: Kristýna

Absurdita absurdita absurdita každodennosti a jak vůbec ničemu nerozumím. Co myslíte tím „ničím“? Tím „ničím“ myslím „všechno“. Můžete být víc konkrétní?
Tak například čas. Jakože čas pořád ubíhá. POŘÁD. Nezastaví se. Den střídá noc střídá den střídá noc. To je hrozně banální. Prostě to tak je. Na tom není čemu rozumět, to musíš prostě přijmout. 

Celý článek

Vyhoďte mě z těla ven

Autor: Kristýna

Těsně před půlnocí, pár minut po příchodu z večerní "dodělávky" v práci, mám zase jednou nutkavou potřebu vyhřeznout z vlastního těla.

Celý článek

Jít na stránku: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9