Na druhý pohled

Narodila jsem se v 26 letech

Autor: Martina

Jak se tak uzdravuju (teď už nepochybuju o tom, že to tak je, proto se to nebojím nazvat pravým jménem), pociťuju něco, co se hrozně těžko formuluje. Vždy to musí vyznít šíleně a banálně, ale je v tom pro mě esenciálně důležitý, životní perspektivu měnící objev. Kdybych to měla vměstnat do jedný věty, tak by to asi znělo takhle: "ŽIVOT NENÍ O JÍDLE". Heureka!!! To je objev ve 27 letech, vole. Jsem vděčná za to, že alespoň někdy. A o čem teda ale je?! Doprovázejí to pocity euforie i veliký zmatenosti.
 

Celý článek

Jedno předvánoční setkání

Autor: Monika

Těsně před Vánoci jsme využily čas ke skoro kompletnímu setkání projektového jádra a  společnému víkendu v Jeseníkách. Po delší době jsme se vrátily ke skutečné podstatě toho, proč fungujeme. Protože nefungujeme prvotně proto, abychom se fotily, přednášely, nebo sbíraly příspěvky do publikace, ale prvnotně fungujeme proto, abychom tu byly vzájemně jedna pro druhou, což platí i pro vás. Pro mě osobně (a možná je to proto, že žiju v zahraničí a nemám tak možnost účastnit se dalších akcí) projekt v první řadě představuje skupinu skvělejch holek, se kterýma bych jinak asi sotva měla možnost se setkat, protože každá žijeme jinde a jinak, ale přesto jsme si v mnoha věcech podobné, a v mnoha věcech taky ne, máme společnou řeč, a kde jí nemáme, tam to vůbec nepřekáží.

Celý článek

Potřebovala bych se rozepnout a vyslíct ze sebe samé

Autor: Kristýna

Moje tělo na tom není dobře, kazí se mi nehty, záda jdou do kytek, a když se na posteli otáčím tak to už přirozeně netáhnu břišním svalstvem ale stehnama,

k čemuž připočtu-li únavu-čilost neodpovádající reálným výdajům,

dostávám se k jednoduchému výsledku, a to, že jsem si úspěšně pokazila standartní stav těla.

Že jsem překročila určité normální hranice a jsem v pásmu celkové nepohody.

Moje tělo je chodící odpaďák, ani to nemůžu nazvat "kompostem" byť se jedná o samé organické potraviny, jejichž zbytky jsem poháněna poslední dvatři týdny (možná dýl?), ale které složením neodpovídají tomu, na čem se mi přirozeně dobře funguje.

Celý článek

Kristý řádkuje o Domažlicích 2015 3.díl

Autor: Kristýna

Ráno budíček,

zázvorový čaj a jo, vypli nám to, chlap se přiznal dobrovolně,

protože "jste už přeci hodně večer pracovaly",řekl pan domácí, když jsem zmizelý internet zmínila.

 (Ty vole, být jiné nátury, necháme si vrátit půlku peněz jako odškodné za "znemožnění dokončení práce a tudíž jsme se -je jedno že mohly – nemohly připravit na konferenci")...

 

Tělo nebo člověk (tělo už je jenom věc)

 

Celý článek

Kristý řádkuje o Domažlicích 2015 2.díl

Autor: Kristýna

Bylo opravdu krásné poledne, když sme začly směřovat do centra.

Naše první kroky směřovaly k DéeMku. Překvapivě bylo otevřeno i takto v neděli a my mohly doplnit nezbytné zásoby papírových pilníčků na nehty (víte, že PPP se podepíše nejen na středu těla, ale i na koncových oblastech typu vlasy nehty?) a pokračovat směr nemocnice.

Domažlice, ač se nezdají, jsou sakra vleklé a i když nebylo teplo (přestože krásně a sluníčkově), tak jsem se i s ultralehkou gemmou opotila.

Úplně na konci, chabých několik metrů před cedulí s přeškrtnutým názvem města odbočka do prava a stoupáček, na jejímž konci vlevo stála NEMOCNICE DOMAŽLICE.

Celý článek

Jít na stránku: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9